EĞİTİM, BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİĞİ YAPILDI

Gölyaka'lı öğrenciler, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları şehir merkezinde hazırlanan stantlarda sergiledi.

Etkinliğe, Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, Gölyaka Belediye Başkanı Vekili Bayram Ali Çimşir, Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, İGM üyeleri Necmi Kap ve Mümtaz Faik Genç, kurum müdürleri, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, Milli Eğitim Müdürü Taştepe'nin açılış konuşmasının ardından resim ve teknoloji tasarımlarını sergiledikleri eğitim, bilim, kültür ve sanat etkinlikleri stantlarının açılışı yapıldı.

2016-2017 eğitim-öğretim sezonunda öğrencilerin yaptıkları çalışmaların stantlarını tek tek gezen Kaymakam Adem Keleş, öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerin hayal dünyalarını kullanarak yaptıkları resimler ve mucitliklerini konuşturarak ortaya çıkardıkları projeleri uygulamalı deneyler yaparak ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

Etkinlik açılışında konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, " İlçemizde öğrencilerimizin resim ve teknoloji tasarımlarını kendi hayal güçleriyle tasarlayarak sergiledikleri eğitim, bilim, kültür ve sanat etkinlikleri ilk defa halka açık stantlarda gerçekleşti. Bizler öğrencilerimizin gelişiminde ve yeteneklerini kullanmaları yönünde elimizden gelenin en iyisini vermeye öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız ile birlikte gayret ediyoruz. Programımıza maddi-manevi destek veren Belediye Başkanımız Bekir Akbulut'a, Kaymakamımıza ve etkinliğimize katılan protokole, velilere ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinlik, İlk ve Anaokulu öğrencilerinin gösterilerinin ardından sona erdi.